Зілля, без якого характерники в бій не ходили, а відунки його завжди дома тримали

Зілля, без якого характерники в бій не ходили, а відунки його завжди дома тримали


Офіційна медицина його не використовує. А ось знахарство… Плакун верболистий має велику кількість дубильних речовин, тому зупиняє будь які кровотечі. Окрім того плакун припиняє всі розлади шлунку, що дуже важливо у війську, бо антибіотиків, зрозуміло, тоді не було. І дуже важливо – рослина діє ранозагоююче: як ззовні, так і всередині. Тому його з успіхом застосовують при виразках шлунку та дванадцятипалої кишки.

Великий вчений середньовіччя таджик Авіценна відзначав високу помічність плакуна при нервових зривах.

Дратівливим падишахам він приписував саме його. Що цікаво, але й тато радили в його наварі купати дітлахів, що страждають безсонням, крикучих, що погано розвиваються, бо він і загальнозміцнююча рослина. І ще – виключно чудове тонізуюче. Ось тому його квітучі волоття завжди додавалися до татових дивовижних чаїв. А окремо при загаданих недугах беруть на 500 мл. 3 ст.л. квіток, до 5 хв. кип’ятити на слабому вогні. Настоюють годину. І вживають по 0,5 склянки 3-4 рази на день.

Знахарі величають плакун траву «всім зіллям матінка».

Воно служить і приворотом, і відляком. Недарма жмутик його висів у нас в сінях, за главнем, щоб лиха людина не зайшла в дім. Але якщо вже й зайде, щоб лиха не натворила.

Плакун-трава обов’язково входить в ті 12 відьомських зіль, в яких купалися відунки в ніч на Купала.

Тато застали цей обряд, що вершився в їх старій хаті прабабусею Богівною та її компанійками-зільничками, і дуже яскраво описували його своїм годкам. Для слабих на нерви воно й справді було приголомшуюче. Й всмерть жахало місцевого священника, що жив через городи, й цілий тиждень служив той горопаха анафему в церковці травницям.

Те дійство було не лише волошебне, а й суто оздоровлююче. Недарма ж прабабуся дожили до 111 років при ясній пам’яті і дивовижних травотерапевтичних знаннях.

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація