Волхвова печера

Волхвова печера


Хоч Змієва печера на Хортиці малодоступна, але відома і досліджена краєзнавцями та ще й овіяна легендами. Чого не скажеш про печеру на правому березі Дніпра. До неї можна дістатися від транспортного кільця, від якого починається просп. Ювілейний в Хортицькому районі Запоріжжя. Печера була відома місцевим рибалкам і любителям пригод, але не була описана краєзнавцями.

Юрій Завгородній та Світовит Пашник, досліджуючи сакральні місця і проходячи вздовж мальовничого берега, коли вода відступила, натрапили на печеру 17 березня 2017 року. За пропозицією Юрія Завгороднього печера отримала назву Волхвова. Вона утворилася в ущелині гранітної скелі. Ущелина забилася валунами, утворюючи невеликі простори: три камери одна над іншою. Перед печерою розкидані валуни середньої величини, які також могли бути складовою печери.

Завгородній Ю.Ю., Власов О.Ю., Пашник С.Д. доповіли про виявлену печеру Волхвову на VIII науково-практичній конференції: "Історія запорозького козацтва в пам'ятках та музейній практиці" 19 жовтня 2017 року, додавши опис сакрального об'єкту.

Над печерою Волхвовою простирається поле, на якому археологи дослідили могильники ІІІ-І тис. до н.е. Напроти через Дніпро на схилах балки Генералка, що на Хортиці, археологами на чолі з Олегом Тубольцевим кілька років поспіль досліджується велике святилище-поховання ІІІ-ІІ тис. до н.е.

В недалекому минулому, до підняття води Каховською ГЕС, вода була нижче і вхід до печери проходив по берегу, тому вона могла постійно відвідуватися. Є думка, що печера Волхвова використовувалася давніми людьми і була сакральним об'єктом. Тому вона потребує більш ретельного дослідження.

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація