Водокрес та Богоявлення

Водокрес та Богоявлення


6 січня Водокрес та Богоявлення Починаючи з вечора і до сходу сонця на святилищах роблять обряди і святять воду, яка вважається корисною для здоров’я і проти усякого лиха: її вживають при різноманітних хворобах, змащують хворі місця, скроплюють хати і господарства.
До сходу Сонця люди йдуть на Богоявлення, а перед тим запастися на увесь рік свяченою водою. В кожній хаті впродовж року мала обов'язково стояти під образами пляшечка з такою водою, яка, якщо освячена за всіма правилами, не псується.


Якщо лід товстий, на річці чи ставку випилюють з льоду  сонячний хрест, що символізує Сонце і ставлять біля прорубу. Поруч з хрестом стоїть алтар, також зроблений з льоду й обвитий сосновими гілками – так звані "царські врата".
На березі річки розпалюється Вогнище, проходить святкова слава, головнями від вогнища освячують воду у річці. Люди набирають з прорубу воду. Набравши свячениці, люди мастять тут же очі – щоб добре бачили, вуха – аби добре чули тільки гарні слова, лоб – щоб мудрою була голова, а вдома обтирають тіло, щоб здоровим було.
Схід сонця називається Богоявленням. Вогнище підтримують поки не зійде Сонце-Дажбог, яке прославляють гімнами і співом.
Сміливці купаються в ополонці, вірячи, що цілий рік не хворітимуть.
Люди після обряду запрошують волхва свяченою водою окропити оселю. Якщо такої можливості немає, освячення робить господар самостійно.

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація