Вірменський священик розкрив таємницю благодатного вогню у Храмі Гробу Господнього

Вірменський священик розкрив таємницю благодатного вогню у Храмі Гробу Господнього


Священик Самуїл Агоян, який представляє вірменську патріархію, розповів як запалював “благодатний вогонь” в Єрусалимі.
Агоян заявив, що тричі спостерігав, як патріархи запалюють пучки воскових свічок від масляної лампади, і нічого містичного у Благодатному вогні немає. “Бог творить чудеса, але не на потіху людям”, – цитують Новости-Армения слова священнослужителя.

Служитель Єрусалимської Вірменської патріархії архімандрит Гевонд, назвав ажіотаж навколо заяви вірменського священика про таємниці сходження Благодатного вогню штучним.
“Ми ніколи і не говорили про те, що вогонь сходить з небес… Ми вважаємо вогонь Благодатним, тому що завдяки йому можуть відбуватися чудеса, зцілюватися хворі. Що ж стосується отця Самуїла, то він разом з грецькими патріархами брав участь у церемонії запалювання вогню і сам запалював його від церковних лампад”, – сказав архімандрит.


У РПЦ заявили, що чудодійність благодатного вогню не обговорюється, однак у той же час диякон РПЦ Андрій Кураєв у бесіді з радіостанцією “Ехо Моcкви” заявив, що міф про сходження Благодатного вогню з’явився в масовій свідомості тільки в 90-і роки минулого століття.
У православній традиції благодатний вогонь символізує нерукотворне світло Воскресіння Христового. Щороку напередодні Великодня його запалюють у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація