Таємниці сновидінь

Таємниці сновидінь


Сновидіння – одне із найзагадковіших явищ. Із давніх-давен люди вірили у “віщі”, пророчі сни, тлумачили сновидіння за певними символами, ознаками. Як відомо, саме на основі сновидінь у первісних людей виникла віра в існування душі.

У послідовників вчення Заратустри сон вважався періодом життя, в якому душа поверталася до тонкого світу, з якого вона походила. Тому сновидіння вважалися спогадами про перебування в іншому світі. Люди, які вміли трактувати сни користувалися великою повагою.

Генії науки і культури, видатні письменники, вчені упродовж тисячоліть намагалися розгадати таємниці сновидінь, скласти якнайповніші збірники тлумачень снів. Сьогодні найбільш відомі ассирійський сонник на глиняних табличках, перекладений професором інституту сходознавства Чиказького університету А. Оппенгеймом, єврейський сонник Азара, грецький – “Онейрокритика”, сонник апостола Симона Кананіта, що зберігається у Абхазії як священна реліквія, сонник Нострадамуса, мусульманські сонники сонник Абдул-Керіма и Рахметуллаха, видані в ХІХ столітті, сонники складені психологами Густавом Хіндманом Міллером (1857 – 1929), Зиґмундом Фрейдом (1856 – 1939), Девідом Лоффом, болгарською ясновидицею Вангою (1911 – 1996), польським лексикографом Владиславом Копалинським (1907 – 2007), медіумом міс Хассе, російським цілителем Юрієм Лонго (1950 – 2006), фізиком Євгеном Цвєтковим (1940 р.н.), езотериком Оленою Аноповою та ін.

Український народ завжди надавав сновидінням особливого і навіть містичного значення. Чи не найбагатше, найповніше сни відображено у фольклорі — легендах, казках, бувальщинах, піснях, думах, прислів’ях. Опрацювавши їх, 1995 року письменник-фольклорист Микола Дмитренко видав популярну донині книжку “Символіка сновидінь: народний сонник”.

Сьогодні на основі пояснень снів медицина успішно лікує хворих (сни — часом блискучі діагности хвороб). Механізми підсвідомості застосовують у судово-слідчій практиці, дипломатії, педагогіці. Проте вважається, що сни кожної людини мають особистісний характер, кожна людина лише самостійно може правильно витлумачити свій сон.

У сновидіннях полководці бачили великі перемоги і поразки, науковці – свої відкриття, літератори – героїв своїх творів. Наприклад, просвітитель Месроп Маштоц уві сні побачив вірменський алфавіт, математику Рене Декарту наснилася його система світогляду, яка стала основою сучасного наукового методу, хімік Дмитро Мендєлєєв уві сні побачив свою таблицю, а музикант Пол Маккартні почув мелодію пісні “Yesterday”.

Мало кому відомо, але Леонардо да Вінчі, один із найвидатніших діячів епохи Відродження, винайшов спосіб короткого, але дієвого сну, який зараз отримав назву ефекту Леонардо да Вінчі.

Суть цього ефекту полягає в тому, що спати треба не протягом якогось тривалого часу, а через кожні дві години напруженої творчої роботи. Тривалість сну не повинна перевищувати 15 хвилин. Якщо помножити 15 хвилин на дванадцять, то отримаємо 180 хвилин чистого сну на добу. Тож на творчість можна виділити стільки часу з тих 21 годин, що залишилися, скільки творча особистість вважатиме за потрібне. Так Великий Леонардо працював і відпочивав кожну добу протягом усього свідомого життя. Тому і зробив да Вінчі за своє творче життя надзвичайно багато.

До речі, нещодавно Британська бібліотека виклала у вільний доступ 570 сторінок з блокноту Леонардо да Вінчі. Усі записи, зроблені в блокноті, датуються періодом з 1478 по 1518 рік. На сайті бібліотеки звертають увагу, що записи у блокноті зроблені в знаменитій манері да Вінчі – зліва направо, й прочитати їх можна лише у дзеркальному відображенні. Те ж стосується й усіх схем та формул, записаних вченим.

Серед записів Леонардо да Вінчі є так званий “Кодекс Арундела”. Він містить 119 аркушів різних розмірів, які були вирізані і видалені з інших рукописів. “Кодекс Арундела” містить дослідження в галузі механіки і математики (оптика, геометрія Евкліда), а також архітектурні записи, пов’язані, наприклад, з проектом королівської резиденції Франциска I у Франції.

Kodeks Arundela 1

Kodeks Arundela 2

Kodeks Arundela 3

Царство сновидінь таке безмежне, складне й загадкове, що кожному поколінню людей доводиться знов і знов пізнавати його, наново заглиблюватися у сни. У стані сну людина проводить третину життя. Ця частина людського існування завжди буде невичерпним джерелом самопізнання, натхнення і творчості.

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація