Описана ситуація повторилася на пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН 19 грудня 2017 року. Про це повідомляє Центр новин ООН.
Попереднього разу, у 2016 році, коментуючи позицію Вашингтона, заступник посла США в ООН Стефані Амадео вказала, що її країна беззастережно засуджує «всі форми релігійної і етнічної нетерпимості або ненависті в усьому світі». Але «рекомендації цієї резолюції обмежити свободу вираження поглядів, свободу об’єднань та право на мирні зібрання суперечить принципам, закріпленим у Загальній декларації прав людини і не можуть бути схвалені», наголосила американський дипломат.
Також дипломати, які виступили проти цієї резолюції, вказали, що Росія вдається до таких заходів як до частини політичної атаки проти України, у якої вона анексувала Крим і в якій підтримує озброєних сепаратистів – передає Радіо Свобода.
Євросоюз, чиї закони проти неонацистів і радикалів набагато суворіші американських, вважає за краще відмовчуватися. Європейські делегації в ООН утримуються не тільки при голосуванні за резолюцію, а й від розгорнутих коментарів з цього приводу.
У 2014 році консолідовану позицію ЄС озвучила Литва. На думку литовських делегатів, пропозиція колективно засудити героїзацію ветеранів Ваффен СС – історична маніпуляція. Росію звинуватили в проштовхуванні «односторонньої інтерпретації історії» з метою виправдання пакту Молотова – Ріббентропа 23 серпня 1939 року й секретного протоколу до нього про розподіл Східної Європи на сфери впливу між Третім Райхом і СРСР. Крім того, ЄС запідозрив Росію у використанні боротьби з нацизмом для виправдання своїх дій в Україні. Литва відзначила, що позиція Європи спростовує «міф так званого звільнення Європи після Другої світової війни».
Свобода досліджень і вираження власної думки.
Коментарі ()
Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.