Синє (Панське) Озеро

Синє (Панське) Озеро


Біля села Григорівка Запорізького р-ну, праворуч від траси Харків – Сімферополь знаходиться Державний ботанічний заказник «Пристіни», що охоплює однойменне урочище біля річки Конка. Територія заказника 17 га, заснований в 1975 р.

Ще в давнину ця місцевість славилася джерельною водою, тому не даремно було побудоване штучне озеро, яке є культурною та історичною пам’яткою Запорозького краю. Першу кладку озера відносять до середніх віків. Другий шар кладки історики датують XVII століттям і пов’язують з ім’ям графа Потьомкіна. Третій шар сформований у ХХ ст. за життя останнього власника с. Григорівка пана Соколова. Завершили цю благородну справу вже в 2002 році робітники ДАІ, що мають поблизу свої дачні ділянки. Синє Озеро має форму стопи, оздоблено для зручного купання сходами. Синюватий колір озеру надають ґрунти, з яких б’ють джерела. Приблизні розміри озера 40х20 м, а найбільша глибина досягає 4 метрів. В цьому ж урочищі з джерел можна набрати цілющої води.

При в'їзді до урочища "Пристіни" рідновіри РПК поставили святилище, де проводяться виїзні богославлення.  Щодо проведення паломництва до цього чарівного куточку природи звертайтесь за телефонами: 093-017-09-30, 096-473-32-51 (Вадим Літвінов, голова громади "Внуки Велеса").

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація