Шаєва гора

Шаєва гора


Ша́єва гора́ — державне заповідне урочище поблизу сіл Нечаївка і Гуляйгородок понад Тясмином в Смілянському районі Черкаської області. Священне місце рідновірів. Юдо-євангелісти також облюбували цю місцевість і назвали "Малим Афоном", збудувавши ряд споруд духовного призначення.

Шаєва гора знаходиться на лінії геологічного розлому, вздовж якого знаходяться аномальні зони. Це лінія Холодного Яру. Найвища точка на Шаєвій горі 153 метра над рівнем моря. Вся гора складається із білої глини, яка в звичайних умовах знаходиться на двохсот метровій глибині.

Заповідне урочище створене рішенням Черкаської обласної ради від 08.04.2000 р. № 15-4. Має площу 24,2 га. Керуюча організація — Голов'ятинська сільська рада. Призначення урочища — збереження лісостепового ландшафту у Центральнопридніпровський височині, а саме у Черкасько-Чигиринському фізико-географічному районі. Заповідне урочище виконує роль буферної зони Тясминського регіонального екологічного коридору.

Урочище "Шаєва гора" — унікальний природний комплекс, що являє собою горбистий ландшафт, що простягається понад річкою Тясмин, степову рослинність та штучні насадження (соснові, робінієві, грабові) другої половини ХХ ст. На території урочища поширені рослини і тварини, занесені до Червоної книги України, зокрема: гніздівка звичайна, ковила пірчаста, подалірій, вусач мускусний, жук-олень, мнемозина, махаон, ящірка зелена та інші.

Археологічна пам'ятка поселення скіфської доби. Тут археологами було знайдено багато скіфських поховань, а біля них знаряддя та різні речі з каменю, кісток, бронзи. З даної гори напинається ряд 400 скіфських курганів до Чигирина. Русло, по якому протікає річка Тясмин, було основним руслом Дніпра, поруч знайдені залишки старих човнів.

Також на цій горі знайдено залишки слов'янського капища.

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація