СБУ нехтує аналітичними записками щодо релігійних загроз в Україні - релігієзнавець

СБУ нехтує аналітичними записками щодо релігійних загроз в Україні - релігієзнавець


За словами науковця, сьогодні Служба безпеки України уже бачить проблему загрози діяльності російських спецслужб в Україні на релігійній ниві

Служба безпеки України не хоче користуватися науковими наробками вітчизняних вчених щодо релігійних загроз національній безпеці. Про це розповів Олександр Саган, провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, під час прес-конференції в прес-центрі «Главком»

«Після початку війни наше відділення провело кілька заходів щодо релігії та національної безпеки. У нас тоді було активне листування з СБУ, яке закінчилося тим, що нам було сказано, що СБУ не потребує послуг релігієзнавців-науковців. У нас є офіційний лист від СБУ, де звучить ця відмова. Але все , що від нас залежало, ми зробили тоді», - розповідає Саган.

За словами науковця, сьогодні Служба безпеки України уже бачить проблему загрози діяльності російських спецслужб в Україні на релігійній ниві. Хоча про ці загрози національній безпеці релігієзнавці говорили давно. Зокрема, вчений наводить приклад наукової праці «рускій мір Кирила», що вийшла у 2006 році. Але тоді ніхто не відреагував.

«СБУ нарешті побачила проблему, яку ми, релігієзнавці, ще десять років тому почали бити на сполох щодо релігійного фактору на процес національної безпеки. МИ давно написали те, про що сьогодні говорить. Ось нещодавно один із її очільників сказав, що новим пріоритетом роботи спецслужб РФ в Україні є створення штучних міжконфесійних конфліктів в Україні на тлі інспірованих штучних міжнаціональних  конфліктів. Саме на цьому напрямку будуть зосередженні основні зусилля супротивника найближчим часом», - цитує Саган.

І додав, що співпраці між науковцями та правоохоронцями сьогодні немає й надалі. Є тільки співпраця на рівні радників у міністерстві культури.

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація