Рівненський дуб

Рівненський дуб


 В урочищі Юзефін між селами Глинне та Березове Рокитнівського району Рівненської області росте 1350-річний дуб, занесений до Книги рекордів Гіннеса як найстаріше дерево України. Особлива духовна сила вітає навколо царя лісу, якого ледве охоплюють, взявшись за руки, п'ятеро людей. Обхват стовбура дуба – понад 8 метрів. Поліщуки вважають його своїм оберегом, тож намагаються продовжити дереву життя: замазують глиною дупла та місця уражені блискавками.

Про його 1300-ліття говориться та пишеться вже майже сто років. І той, хто побачить дерево на власні очі, цілком погодиться з цією традиційною оцінкою його віку. Дуб настільки старий, що давно став подібним уже не на дерево, а на якусь прадавню руїну, овіяну вітрами, збатожену дошками, биту-перебиту блискавицями далеких і довгих віків. Саме після однієї такої блискавки, яка вдарила у дуб-велетень 28 червня 1997 року і зрізала найтовщу гілку, розкроївши кору дереву аж до землі, вчені – дендрологи визначили вік шанованого дерева.

Із ХV століття урочище Юзефін належало до володінь роду українсько-литовських князів Радзивілів, тому навколишні ліси мали назву Радзивілівської пущі. Радзивіли були керівниками Великого князівства Литовського ще в 30-роки XIX століття, а одна з представниць їхнього роду Барбара була навіть коронована з польським королем Зигмундом.

Протягом другої половини XIX століття поліські пущі нещадно вирубували німецькі та інші колоністи. Але урочище й досі збереглося, як чарівний острів серед розлогих загоринських боліт.
Територія ботанічної пам'ятки природи – Юзефінської дачі – дуже мальовнича. Це залишки колишньої садиби, де збереглося чимало старих дерев. Ростуть могутня сосна Веймутова (її батьківщина – Північна Америка), декілька ялин, вік яких перевищує 100років. Серед високопродуктивних дубових насаджень нерідко трапляються 300-400-річні дерева. Між ними росте ліщина, кущі якої сягають 8 метрів.

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація