Освячення помешкання

Освячення помешкання


Обрядові речі: Трисуття, Трисвічник, чаша для води, джерельна (свячена) вода, кропило, свічки, кадило (курильна паличка), кухонний ніж господаря (голка), ножиці, крейда.

У помешканні, де буде проходити очищення і освячення, господар повинен зсунути завіси з вікон, самі ж вікна зачинити. Всі двері у кімнатах відчинені, в тому числі вхідні.

Помічник запалює Трисвічник і оголошує:

Священнодійство на очищення і освячення житла.

Взяти Трисуття й Трисвічник:

Слава Господу нашому Дажбогу!
Се бо Дажбо створив нам яйце,
що є світ-зоря, яка нам сяє.
І в тій безодні повісив Дажбо землю нашу,
аби тая удержана була.

Дажбоже наш, освяти й очисти священним Вогнем онуків своїх. Вкажи ворогам нашим на вихід, бо священний вогонь опалить їх.

Дажбоже, Ти є в усьому, і все є в Тобі. Ти Всесвіту Сила самоутверджуюча і ніким незнищима. Дух душі нашої. Ти володієш силами духовного і тілесного життя.

Поставити Трисвічник.

Україна має свій єдиний, святий і праведний Дажбожий шлях. Дажбоже наш, з любов'ю приймаємо таїни Твої. І віримо ми, що любов живе у правді, що правда живе у світлі, що світло живе у волі, що воля живе в просторі, що простір живе у вічності. А вічності немає ні початку ні кінця, вічності таїн Твоїх, Дажбоже наш!

Поставити Трисуття, взяти кухонний ніж (голку) господаря. Освятити його Вогнем. Підійти до вхідних дверей і встромити ніж в лутку лезом на вихід:

Та не ввійде жодна ворожа сила в це житло!

Додатково можна покласти розкриті ножиці перед входом. Повернутися до Вівтаря, взяти Трисуття:
Дажбоже, Господи всеправедний і милосердний, Ти любиш онуків своїх. Усі вони однаково милі Тобі. В ім'я Добра і Любові благослови, Дажбоже наш, цю родину і захисти її від злої сили.
Взяти Трисвічник, провести очищення Вогнем:

Силою священного Вогню очищується і освячується онук(а) Дажбожий(а)! Слава Дажбогу!
Після очищення священик дає господарям запалити свічки від Трисуття. Господарі повинні тримати свічки до кінця обряду як захист від злої сили.

У цю хвилину всі ми, тут присутні, радіємо, бо бачимо нову оселю. Нова оселя – це велика надія роду на нові зміни. І щоб вона перебувала під охороною Дажбога, проведемо освячення нового помешкання.


ХОДА ПО КІМНАТАХ

Безпосередньо освячення починається з найдальшої кімнати. Свяченою водою окроплюються посолунь кути, вікна і стіни. Починати кропити від дверей і дверима закінчувати. Кропити потрібно хрестоподібно (згори донизу, зліва направо): "Іменем Господа Дажбога, святою Водою і святим Вогнем очищується і освячується". Помічник за священиком у тому ж порядку проводить очищення Вогнем (Трисвічник). Під час освячення присутні знаходяться позаду священика. Після обходу кімнат освячуються господарчі приміщення. Перед виходом із помешкання на одвірках вхідних дверей (зверху) накопчується свічкою або малюється крейдою хрест (символічно). Зі словами "Хай буде так!" закінчуємо обряд. У кожній кімнаті зачитується молитва, наприклад:

Дажбоже наш, Ти могутній, бо наша віра в Тебе могутня, вона Твоїми таїнами в наших душах народжена і освячена, і Тобою вона благословенна в ім'я волі і сили, слави і безсмертя народу нашого в Царстві Вічності Твоєї, Дажбоже наш!

Повернутися у світлицю.
Хатонько наша дорога, рідна, тепла, спадкоємна, зберігай родинне тепло кожного дня. Щоб до хати ніколи не заглядало люте зло і в цій оселі не жило. Щоб хату і справді раєм називали. Нехай її оминають пожежі і повені, буревійні ночі, крадії душ наших світлих і речей наших, тяжкою працею зароблених.

Хай наша білосніжна світлиця додає нам сонячного натхнення для родини, добрих людей, вічного щастя.
 

МОЛИТВА ЗА ЗДОРОВ'Я

Дажбоже наш, силами могутніми і таємними Ти утвердив життя народу нашого на землі багатій. На ній ріки солодководі, на ній сонце лагідне, на ній поля квітучі, на ній гаї співучі. І щедро обдарував Ти внуків своїх і волею, і любов'ю, і вродою, і силою, щоб були вони самі собою, щоб самі були творцями віри своєї. І щоб жили вони вічністю у вічності Твоїй, Дажбоже наш!

За Україну, за її мирне, чисте, святе Небо, за здоров'я її плодоносної землиці, Господу Дажбогу помолімось!

За здоров'я славної Родини, за здоров'я пана Господаря, за здоров'я пані Господині, за здоров'я їхніх дітей, щоб вони росли бадьорими, вихованими, кмітливми, вільними, Господу Дажбогу помолімось!

Кожна родина має свої святощі: образи Предків, родинні молитви, заповіти. З цього твориться великодушність, взаємопошана, взаємовідданість. Родина – одне тіло й одна душа: тато і мати, їхні сини і дочки – це пальці на одній руці, єдиний духовний світ. Між родичами і їхніми дітьми постійно діють невидимі сили, вони таємними хвилями замикають родинне коло. Дім – святиня, в якій всі моляться, щоб була любов, щоб множилося багатство, щоб чужі духовні сили не проникли в родину і не зруйнували єдності родинної таїни.

Ми – внуки Дажбожі, між Дажбогом і нами живе таїна кровної і душевної зрідненості. Усі ми перед Дажбогом рівні, і всіх нас Дажбог любить однаковою любов'ю.
Дажбоже наш, благослови шановну родину в ім'я добра і любові, наділи її багатством і здоров'ям.
Взяти чашу з Водою:

Дано-Водице, Водо-Студенице!
Ти очищуєш коріння, креміння, луги і береги!
Очисти Дажбожих онуків, дай здоров'я і силу!
Кропити:
Будьте здорові, як джерельна вода.
Будьте багаті, як рідна земля.
Будьте привабливі, як червона калина.
Дажбоже наш, Ти є володарем світу Яв – світу видимого. Слава Дажбогу!
Х: Слава, слава, слава!
Вседайному Богу,
Господарю Богу –
Рідному Дажбогу!

МОЛИТВА ЗА ПРЕДКІВ

Силами могутніми і таємними через Господаря нашого Дажбога ми поєднуємось зі Святими Душами Предків рідних.

Дажбоже наш, Ти Єдиний і Рідний Бог наш. І Предки наші вільні і славні молилися Тобі, і з ім'ям Твоїм відійшли Вони у Володіння Вічності Твоєї. І ми молимося Тобі, Єдиний і Рідний Господи наш, і чують молитву нашу Предки, і радіють душі їхні.

Усі у злагоді, у спокої, в єдності згадаймо Предків наших рідних.

Думкою нашою щирою приєднаймося до прабатьків і праматерів наших. Усвідомлюймо, що вони нас ніколи не покидають і завжди перебувають разом з нами, і досвідом своїм допомагають будувати державу Роду нашого – Україну. Вклонімося ж нашим Предкам, вшануймо їх, подякуймо їм. І дух їхній захистить нас і допоможе нам.

О Предки рідні наші, любимо Ваші духовні дерзання, любимо Ваші невинні помилки і шукання, і гордимося ми, що нам життям дане право Вашу велич прославляти, і Ваші помилки виправляти, і з волелюбною вірою у Всеправедного Дажбога новий, рідний духовний шлях життя будувати.

За Святі Душі Предків рідних до Господа Дажбога помолімося!

Щоб зі Святими Душами Предків рідних ми були у єдності, до Господа нашого Дажбога помолімося!
Щоб зі Святими Душами Предків рідних ми берегли державу роду нашого – Україну, до Господа Дажбога помолімося!

Дажбоже наш, Ти є володарем світу Нав! Світу Духовного. Слава Дажбогу!

Х: Слава, слава, слава!
Вседайному Богу,
Господарю Богу –
Рідному Дажбогу!

БЛАГОСЛОВІННЯ

Ми живемо в ім'я волі, сили і віри народу нашого, і несемо ми в серцях болі і радощі народні. Дажбоже наш, Ти твориш силу в силі, рівновагу в рівновазі, красу в красі. У Тобі, Дажбоже, затаєне Минуле, Сучасне і Майбутнє нашої чарівної Землі. Благослови минуле Предків, благослови майбутнє Нащадків наших, благослови наше працелюбне життя, благослови світ України, всемогутній і вічний, всеправедний і милосердний Господи.

Святим Знаменом Дажбожим осяюю мир, успіхи і дні світлі усьому Роду Руському!

Боже Правий, Боже Явий, Боже Навий!
Ти є Святість, найсвятіша за всі святощі.
Ти є Сила, найсильніша за всі сили.
Ти єдина Правда в світі, і немає іншої.
Ти, Дажбоже, Дух Святий Роду нашого!
Дай же нам, Боже, у полі роду,
У полі роду, у хаті згоду.
Слава Дажбогу!

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація