Мергелеве пасмо (Луганська обл.)

Мергелеве пасмо (Луганська обл.)


Грандіозна споруда, аналогів якої немає в Європі, виявлена археологами біля села Степанівка в Перевальському р-ні на Луганщині. Так зване Мергелеве пасмо – рештка культового ансамблю, що відноситься до періоду бронзової доби (близько 5 тис. років тому). Місце, над яким зараз працюють вчені, було виявлено ще тридцять років тому школярами алчевської школи, які займалися у клубі любителів археології. І тільки віднедавна офіційно ведуть дослідження об’єкту науковці. Зараз вчені працюють над цільним комплексом кам’яних та земляних споруд, що розташовані на площі 1,3 квадратних кілометри. Ця пам’ятка не має аналогів у Східній Європі, а у Південно-Західній відомі подібні, але ж вони менші за розміром.

Залишки кам’яних конструкцій та рештки кам’яної стіни говорять вченим про те, що колись на цьому місці було давнє святилище, в якому люди поклонялися богу Сонця. Попрацювати над цією спорудою прадавнім будівельникам довелось не менше ніж над єгипетською пірамідою, кажуть науковці. Плити, що стирчать з-під землі, говорять про широку дорогу, яка вела до храму бога Сонця. Ці ж плити виступають своєрідною платформою під курганами. Деякі з них сягають дві тони ваги.

Вікова різниця між святилищем та могильними насипами близько трьох тисяч років. Та якщо визначитись до якої культури належали кургани можна, то сказати напевно ким була закладена гряда важко. Нещодавно Мергельному пасму надали статус пам’ятки культури. На Луганщині вона стала тринадцятою.

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація