Майдан Свідовок

Майдан Свідовок


Майдан Свідовок розташований на північний схід від міста Павлограда. На водорозділі між схилами долини річки Самари та схилами балки Свідовок. На верху споруди встановлений тріангуляційний знак. Далі од майдана колись був хутір Степок. Внизу, в долині коло Самари, колись було селище Благодатне.

Западина майдану Свідовок являє собою підвищення з глибоким воронкоподібним заглибленням по середині, глибиною близько 10–7 метрів. Орієнтовно з північного та східного боку заглибини зроблені скрізні прокопи довжиною близько 7 метрів. Коло тріангуляційного знаку, по верху споруди, розташований ще один маленький прокоп, глибиною близько 30 см. Ширина верхньої кромки споруди близько 1.5 м. Довжина внутрішньої дуги між північним та південним прокопом близько 37 метрів. Довжина решти кола близько 62-63 м. Більша частина кола трохи вища і її внутрішні схили крутіші, можливо що землю по кромці між прокопами намагались копати чи орати. По боках північного прокопу до споруди під'єднуються два земляні насипи. На кожному насипу зроблено три земляні вала контуром у вигляді неправильної дуги. Вали примітні за відмінністю рослинності на їх гребнях, і нагадують вуса. Їх довжина становить близько 50 метрів крайнього, 36 метрів середнього, 33 метрів внутрішнього. Схожі на ті, що знаходяться на Мавринському Майдані. Дерева та чагарняки на майдані відсутні, окрім одного дерева. Трійка "вус" праворуч од північного прокопу вочевидь порушена невеликим штучним насипом, далі від якого виросло дерево. Між кінцями внутрішніх вус близько 45 метрів. Між вусами й основною спорудою слабо наїжджена грунтова дорога, тому підхід вус до споруди майже незамітний.

За 80 метрів від споруди до балки Свідовок розташована лісосмуга в якій знаходиться земляний вал. Можливо, це частина такого ж "хвостика", як і на Мавринському Майдані. На розораному полі між Майданом та лісосмугою проглядаються глиняні плями на загальному чорноземному тлі.

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація