Комплекс віком понад 4,3 т.р.

Комплекс віком понад 4,3 т.р.


На запорізькій Хортиці археологи розкопали унікальний культовий комплекс епохи ранньої бронзи, що датується III тис. до н. е. з унікальним похованням древнього жерця або вождя племені. За словами археологів, його можна вважати українським "Стоунхенджем" - з цього місця люди раніше спостерігали за небом і світилами.

У Запоріжжі на острові Хортиця в балці "Генералка" учасники археологічної експедиції громадської організації "Нова археологічна школа" спільно з науковцями національного заповідника "Хортиця" виявили кам'яний культовий комплекс епохи ранньої бронзи, яким понад 4 тис. 300 років, з унікальним похованням "древнього жерця або вождя племені ямної культури".

Учасники експедиції відзначають, "останки чоловіка, ймовірно жерця або вождя, перебували всередині овалу, створеного з граніту, він похований у зігнутій позі, камені навколо нього покладені у вигляді кілець і спіралей, а також чітко орієнтовані по сторонах світу, це вказує на те, що тут відбувалися культові обряди, пов'язані з небесними світилами - Сонцем, Місяцем, зірками".

"З південної сторони, де ми не очікували, абсолютно несподівано щупами вихопили кам'яну конструкцію, ця кам'яна конструкція як би відкриває всі загадки Генералки... Було поховання з кам'яною конструкцією, всередині якої був похований або жрець, або вождь. Навколо цього поховання з часом виріс гігантський комплекс з ровів, стовпів, стовпових ям, із залишками жертвоприношення, залишками жертовника, там була людська щелепа. Це все близько 50 метрів в діаметрі", - розповів керівник Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини та відомий український археолог Олег Тубольцев.

Учасники експедиції зазначили, що "раніше на Хортиці, ні у світі подібних археологічних комплексів не знаходили, а схожі культові об'єкти тільки без поховань виявлені на території Португалії та Азії".

Також Тубольцев повідомив, що розкопками цього комплексу місцеві археологи займаються 15 років, і за цей час відкрили приблизно 25% його території, йдеться в сюжеті запорізького каналу ТВ5.

Розкопки давнього культового комплексу на Хортиці продовжаться в майбутньому році.

Сохранить

Сохранить

джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація