Про інші віри

Про інші віри


Як рідновіри ставляться до сповідників інших напрямків вір?
Рідновіри з розумінням ставляться до інших народів, що сповідують свою споконвічну віру, бо вона відображає їхню самобутність. Але коли інші народи намагаються нав'язати нам своє віросповідання, то ми маємо боронити свою Віру, бо вона є основою нашого існування і державотворення. Нав'язування нашому народові чужовір'я розцінюємо як духовне і матеріальне загарбання.

А яке відношення мають рідновіри до сучасних течій християнства?
Більш правильно цю течію називати юдо-христосівство (юдо-євангелізм), бо вона використала релігійні твори юдеїв (Старий Заповіт), а за основу править віру в Ісуса Христоса, що викладене в Новому Заповіті (Євангеліях). Христосівство виникло в пізніших етапах розвитку людства і тому увібрало в себе стародавню мітологію і символіку, яка використовувалася споконвіку арійськими народами. Тому ми не відкидаємо повністю це вчення, а пояснюємо звідки воно виникло і що символізує. Тим більше не відмовляємося від багатьох понять, що увібрало до себе юдо-христосівство, бо то є надбання людства. В той же час юдо-христосівство визначило хибні напрямки розвитку віри і суспільства, що не відповідає здоровому глузду і самозбереженню нашого народу. Тому вважаємо цю течію шкідливою для розвитку не тільки нашого народу, а й для усього людства.

Чи вірять рідновіри в Отця Небесного, Ісуса Христоса, Діву Марію?
Ми сприймаємо їх як мітологічні персонажі, що первісно уособлювали сили Природи. Вони мають відповідники руських Богів. Отець Небесний – це наш Сварог, Діва Марія – Мати Земля-Рожаниця (осінній її прояв Мара). Образ Ісуса Христоса тотожний нашому Дажбогу – Богові Сонця, яке вмирає щовечора і воскресає щоранку. Є ще Марія Магдалена, яка має бути нареченою Ісуса, як і наша Мокоша, що уособлює Воду. А більшість біблійних апостолів, пророків, царів – це стародавні божества, образи яких прив'язали до історичних подій. Вони ніколи не жили як люди, але живуть в уяві людей, як герої, що рятують або карають, в залежності від релігійних уподобань.

Чи використовують рідновіри символ розп'яття і страждання, що є у христосівстві?
Символи катування і страждання є хибними і руйнують людську психіку. Ми не визнаємо розп'яття за священний символ. Бог дав нам життя і ми маємо прожити його достойно, згідно звичаїв наших Предків, отримуючи насолоду від життя – воно прекрасне. У житті бувають різні перепони, які маємо долати і будувати справедливе суспільство, щасливу родину.

Чи символ розп'яття з'явився з прийняттям людством хритосівства?
Віра в Христоса або йому подібна була і в інших народів задовго до євангельських легенд про Ісуса Христоса. Сам Т-подібний хрест символізує людину. Хрестоподібну форму має також щогла човна, а на ній розпинали вітрило (парус – пор. з вед. Пурушею). На вітрилі могло зображуватися Сонце, а Ісус Христос мітологічно позначає Сонце. В давнину на річках і прибережних водах, як правило, не плавали вночі, тому зі сходом Сонця вітрило розпинали на щоглі і згортали із його заходом. В зимовий час, що символізував ніч, також не плавали. Аналогічно, коли починався військовий похід на суходолі, піднімали хоругву на хрестоподібній основі, що подібно до підняття вітрила. Хрест в давнину також міг використовуватися як гномон для вирахування денного часу за Сонцем і свят сонячного року.

Христосівці іноді прирівнюють рідновірів до сатаністів, чи відповідає це дійсності?
Відмінно від юдо-христосівців рідновіри мають природний дуалізм і тому шанують як темну, так і світлу Божу сутність, яка поділяється на Білобога і Чорнобога (у природному розумінні це є день-ніч або літо-зима). Кожен з цих Богів виконує своє призначення і один без одного не існують. Інші Боги також відносяться або до світлих або до темних (верхніх чи нижніх), наприклад, протиставлення Перун – Велес.
Сатана відноситься до темних Божих проявів, який протистоїть Ісусу. Те, що Сатана отримав негативні якості, швидше неправильні уявлення людей про Божу сутність. Ісус мітологічно символізує Сонце, але коли воно спускається до Землі (ангел, що падає), то стає потойбічним Сонцем – Місяцем, а це вже ближче до Сатани. Так що ці два персонажа хоч і протиставлені один одному, але й є тотожними. В нашій мові є близькі слова до цього персонажу: сутінки – перехід зі світлої частини дня до темряви, сутаною називається одяг у католицьких священнослужителів. А для виховного процесу віруючих, краще не лякати Богами, а закликати дотримуватися правил поведінки у суспільстві.

А які прояви сатанізму, чи то поклоніння темним силам можна відзначити у христосівстві?
Будівництво храмів (церков) відноситься до ушанування нижнього світу, це своєрідні могили (хати), де тимчасово перебуває Сонце (людина) перед тим як воскреснути. У храмах прийнято тримати мощі святих, або й цілі поховання. Саме конання Ісуса Христоса на хресті символізує смерть і заходження його, як Сонця, до потойбіччя. Опісля смерті Ісуса його тіло поклали до склепу-могили, іноді такі символічні могили розташовують або в храмі чи поруч із ним.
Раніше у церковній будівлі горіло вогнище, а зараз свічки, як у темному царстві: вогонь є зародком Сонця. Проведення всеношної служби на великі свята це також ушанування темних Богів, бо саме вони панують у цей час і опікуються зародком. В нічний час робиться і урочисте освячення Води, це коли Сонце знаходиться у земних водах нижнього світу. Храми часто будуються у вигляді човнів, які мають винести людину з Нави – потойбічного світу. У Наві Сонце чи людина отримає нове тіло і воскресає із мертвих. Тому всі обряди посвячення проходять через смерть – занурення у Води, що й називається хрещенням.

Чи є підтвердження поклоніння темним Богам у писаннях христосівства?
Багато стародавніх Богів, як світлих так і темних, у христосівстві перейшли в розряд царів, пророків, святих. Їх дуже багато, тому всіх перераховувати не варто. Зупинимося на деяких прикладах. Так відомому уривку з «Буття» Яків (Місяць) бореться з Богом уночі (він, напевно тотожний нашому Диву – нічному небу). І Бог проситься в Якова, що той відпустив його: «Пусти Мене, бо зійшла досвітня зоря». Ми з фольклору знаємо, що Сатана (також інші Боги нижнього світу) боїться ранкової Зорі, бо вона символізує перемогу світлих Богів.

Що скажете про текст основної молитви в христосівстві?
Отче наш, що єси на небесах!
Нехай святиться Ім'я Твоє,
нехай прийде Царство Твоє,
нехай буде воля Твоя,
як на небі, так і на землі.
Хліб наш насушній дай нам сьогодні.
І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим.
І не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.
Бо Твоє є царство, і сила, і слава навіки. Амінь.
У даній молитві відсутній декларований монотеїзмом, бо влада Бога не розповсюджується на весь Світ – як бачимо, Отець є тільки на Небесах. У молитві є прохання прийти Його Царству, тобто якщо царства Бога немає, то є царство Сатани. Вислів «не введи нас у спокусу» виглядає досить дивно, бо знаємо, що основним спокусником є Сатана. Той що молиться має вигляд жебрака, а не онука чи сина Божого, що допомагає Богові на землі. Та й провини (варіант: борги) ми не любимо прощати і їх потім пам'ятаємо, особливо, якщо нанесені великі збитки.
Словом «амінь» завершують молитви, що підтверджує істину сказаного. Воно тотожно слов'янському «камінь», по якому ударяли молотом Перуна на підтвердження твердості (істинності) слова. Аналогічно ударяють кулаком по столу, коли хочуть наполягти на сказаному. Сам камінь символізує нижній світ і удар по ньому – це визволення скарбів із потойбіччя, якби із яйця-зародку.

Як рідновіри ставляться до ісламу?
Як і до інших іноземних вір. Іслам або мусульманство зародився в арабському середовищі на початку VІІ ст. і увібрав до себе мітологію юдаїзму, христосівства та елементи народної віри. Завдяки бойовим походам арабів і завоюванням народів, іслам поширився на великому просторі Азії і Африки, частково Європи. На Русі іслам не набрав поширення через суттєву відмінність звичаїв і орієнтацію на святині в Аравії, його сповідниками переважно є татари та іноземці.

Дехто вважає, що крішнаїзм близький до Руської віри?
Крішнаїти, або вайшнави, сповідують одну із сект на базі індуїзму, тому у своїй поведінці намагаються відтворити індуський спосіб життя: їжу, харчування, санскрит, імена і т. д. Крішна зображений у вигляді негроїда, що підкреслює його походження з Індостану. Це не відповідає руському звичаю і вдається дещо награним, екзотичним. Бог Крішна за мітологічними ознаками відповідає образу Сонця, що заходить (приходить до людей), яке має червоний (красний) колір і його переходу на місячну сутність. Тому зображення Крішни блідим нагадує нам Місяць і повній своїй красі. Крішна близький до нашого Миробога чи таким мітоперсонажам, як Козак Мамай (з народних картин), князь Володимир – Красне Сонечко. Христос також близький до Крішни за іменем і за мітологією.

Чи є світові релігії такі як христосівство, іслам, буддизм монотеїстичними?
Ці релігії тільки декларують монотеїзм, бо у світі не існує стародавньої віри, яка б не базувалася на природній основі, де Бог є єдиним і багатопроявним. Тому, окрім основного Бога, ці релігії визнають існування інших Богів, є віра в протилежних Богові істот, наприклад у Сатану чи Шайтана. У святих писаннях цих релігій більшість родоначальників, пророків, царів є мітологічними персонажами, що замінили стародавніх Богів.

Світовит Пашник,
Волхв РПК
svit.in.ua/kny/Pashnyk.htm
джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація