Облаштування помешкання рідновіра

Облаштування помешкання рідновіра


Чи потрібний вівтар (божниця) удома?
Хата чи будь-яке інше помешкання являється храмом родини, де у кожного рідновіра має бути облаштоване священне місце, на якому виставляються образи Богів, Предків, символіка, обереги, духовне приладдя. За можливістю таке місце облаштовується у гарному куточку, прикрашається вишитими рушниками, скатертинами, квітами.

Чи потрібно освячувати оселю?
При заселенні в нову оселю її потрібно відразу освятити, щоб в ній перебувала духовна сила і захищала мешканців. На великі свята чи у випадку негараздів, які можуть спіткати мешканців або оселю також потрібно здійснити обряд освячення.

Які обереги потрібно тримати, щоб в помешкання не потрапила негативна сила і в ньому було щастя?
Над дверима чіпляють підкову ріжками вниз, щоб зверху сходила Божа благодать, а знизу навпаки – ріжками догори, щоб все, що приходить, зберігалося. Окрім того ставлять Богів охоронців, що будуть оберігати оселю, бажано щоб їх було видно при вході. В світлиці ставлять образ Дажбога і Мокоші, щоб освячували оселю. Вікна мають бути обов'язково прикрашені або за давнім звичаєм рушниками чи сучасними шторами, які відіграють роль вій на оці-вікні.

Які особисті обереги мають бути у рідновіра?
Рідновіра захищає його нагрудний оберіг. У разі потреби використовуються інші знаряддя і символи. Коли виходите на люди, то можна одягнути звичаєве вбрання: вишиванку, очілля, браслети, намисто, серги, персні тощо – на них є оберігаючи символи або сама прикраса має якесь значення. Якщо не хочете зайвої уваги до себе, то символ-оберіг може бути малопомітним. Найголовніше, щоб ви вірили в його силу.

Для яких потреб використовується лялька-мотанка?
Перш за все це є давня іграшка. Також ляльку-мотанку використовують, щоб вона охороняла духовну сутність людини і забирала в себе весь негатив. Це якби ваш двійник. У разі хвороби ляльку прохають, щоб вона забрала всі болячки і негаразди у Нав'ю. У разі особливої небезпеки ляльку-мотанку за допомогою обряду, проведеного духовною особою, спалюють на вогнищі. Після чого потрібно придбати собі іншу мотанку і освятити її.

Навіщо завішувати вікна на ніч?
Бо з вулиці при світлі у хаті буде видно, що в ній діється, виставляється внутрішній світ родини на загальний огляд. Оселя та її мешканці втрачають захист, їх можуть «зурочити». Вікно є оком Божим, через нього до оселі заглядає Сонечко. Над вікном чіплялися образи-(в)ікони або тарелі з сонячним орнаментом, з них звисали рушники, які відігравали роль своєрідних вій. Коли Сонце сходило, вікна розкривалися, а коли заходило, вії потрібно було закрити, а разом із ними прикривали і образи світлих Богів. У такому вигляді вікно нагадує перевернутого (відносно сучасного державного герба) Триглава, це наче людина: таріль чи образ – голова, рушники – руки, вікно – сонячне сплетіння.

Світовит Пашник,
Волхв РПК

svit.in.ua/kny/Pashnyk.htm
джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація