Шлюб

Шлюб


Чому молодих називають нареченими?
Молодий нарікається братом, а молода нарікається сестрою. Вони на весіллі ототожнюються з Дажбогом і Мокошею, які є братом і сестрою (Вогонь-Вода) Їхні роди поєднуються і батьки молодих стають спільними. За звичаєм, батьків подружжя називає тато і мама.

Чому молоду на весіллях крадуть?
Це відголосок давнього звичаю. Після заручин молоду забирали (крали) до батьківського двору (у казках це світ мертвих, тридев'яте царство і т. ін.). Її там утримували наче ув'язнену і нікуди не випускали (або під конвоєм в супроводі батьків чи дружок) поки за нею не приїде молодий і не визволить (у деяких народів – поки не вкраде). Молодий збирав дружину і їхав визволяти. Раніше виїздили на конях, а зараз на залізному «коні» – автомобілі. Після подолання перепон, часто з війною-бійками або сплати викупу, молоді ставали під вінець, а потім грали весілля. Але молодий має стерегти свою дружину і під час весілля, бо за нею продовжують полювати від її батьківського двору і можуть знову вкрасти, тоді знову прийдеться платити викуп.

Бійка також має бути обов'язковою?
У народній традиції збереглися свідчення, коли бояри йшли на приступ двору молодої і навіть зносили ворота, щоб потрапити до нього. Ворота охороняли брати нареченої, а то й батько. Відбувалася битва, наче завойовують город. Звичайно це розігри війни, але бувало й закінчувалося першою кров'ю пролитою на землю. Сам шлюбний обряд є тотожним статевим відносинам між чоловіком і жінкою, коли він війною-коханням долає перепону до її лона (двору), зриваючи червону калину. Таран, яким у війні пробивали ворота городу, робився у вигляді чоловічого прутня. Молодий потім платить за те, що зняв вінець (збив ворота). А в статевих стосунках чоловік платить насінням, а жінка відплачує дитиною. В сучасних умовах битва є умовною, як правило, обмежуються тільки словесною перепалкою, жартами і умовним викупом.

Яке ставлення в РПК до одностатевих шлюбів?
Бог створив чоловіка і жінку, щоб вони у шлюбі породжували нове життя і творили родину. Це запорука продовження людського роду взагалі. РПК негативно ставиться до одностатевих шлюбів. Потрібно зазначити, що іноді трапляється збій у генетиці людини, і природа породжує осіб з невизначеною статевою ознакою або психологічними відхиленнями. Таким людям потрібно надавати кваліфіковану медичну допомогу. Інше питання, коли в суспільстві штучно пропагуються одностатеві шлюби і люди, які можуть створювати цілком нормальні родини і народжувати дітей, під тиском «моди» стають збоченцями. Маємо в міру своїх сил боротися з цим явищем і присікати прояви розбещення в суспільстві.

Світовит Пашник,
Волхв РПК

svit.in.ua/kny/Pashnyk.htm
джерело

Коментарі ()

  Ви маєте авторизуватись, щоб залишити коментар.

  КОШИК

  Усього: 13000 грн.

  Оформити замовлення Оформити замовлення

  зв'язатися з нами

  Вкажіть ваші дані і ми зв'яжемося з вами, також можете зателефонувати або надіслати повідомлення!!!

  viber whatsapp telegram

  авторизація